Taneční škola AMOR

O mně

Narodila jsem se v rodině učitelů společenského tance. Odmalička jsem tančila a když se mě někdo zeptal: „Čím chceš být?“ – odpovídala jsem – baletkou. Tou jsem se sice nestala, ale tančit jsem nepřestala. Po absolvování taneční pedagogiky při AMU v Praze jsem dlouhá léta učila v ZUŠ – taneční obor. Když jsem se osamostatnila a založila svou Taneční školu AMOR – oslovil mě ORIENTÁLNÍ TANEC. Po několika kurzech, kterými jsem prošla (u Mily el Kral, Lízy Vegrové a dalších lektorek v Praze) jsem se rozhodla orientální tanec vyučovat. Učím už šestým rokem a snažím se předat vše, co jsem se naučila, dál.

Ženy, které se před mýma očima začínají měnit – rozkvetou, získají sebevědomí a zněžní. Naučí se základy a různé kombinace a pak už si začnou tvořit choreografie – podle toho – jak to cítí. A o tom to vlastně je – umět pohybem vyjádřit své emoce. Mnohým tanec pomohl od bolesti zad, protože se naučí správnému držení těla, zádové svaly se posílí a zpevní a bolesti zmizí. Ženám, které dlouho čekaly na miminko se podařilo otěhotnět. Je to krásná práce, když vidím, jak tanec ženám pomáhá v mnoha směrech. Mají větší radost ze života, odreagují se a vytančí ze sebe jak bolest, tak radost. Jsou tvořivé – jak v tanci, tak v šití kostýmů. Některé, co ke mně chodily se dokonce staly lektorkami a samy učí. Jiné vystupují na různých akcích.

Vždy si říkám: „Nežiji nadarmo, jsem na tomto světě užitečná,“ a to je krásný dar a pocit. Přijďte si s námi zatančit a samy posoudíte.